1-608694-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-608694-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-608694-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-608694-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CABLE TIE,#10 SCR.MT,BLK 1PC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.04 | $0.919 | $0.865 | $0.829 | $0.793 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $0.721 | $0.649 | $0.577 | $0.522 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
|---|---|
| Width: | 0.188" (4.78mm) |
| Tensile Strength: | 50 lbs (22.68 kg) |
| Series: | AMP-TY |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Other Names: | 1-608694-0-ND A112505 |
| Mounting Type: | Screw Mount, Mounting Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Length - Approximate: | 8.50" |
| Length - Actual: | 0.707" (215.39mm, 8.48") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Standard, Locking Black 1.75" (44.45mm) 0.188" (4.78mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.707" (215.39mm, 8.48") |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | 1.75" (44.45mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-608694-0, use the request quote form to request 1-608694-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-608694-0.The price and lead time for 1-608694-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-608694-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

