1-6-1125
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-6-1125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-6-1125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-6-1125 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 25.4MMX5.48M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.10 | $14.64 | $14.274 | $13.176 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $12.444 | $11.346 | $10.614 | $9.736 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.004" (0.09mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1125 |
| Other Names: | 161125 3M11332 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 18.000' (5.50m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Non-Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-6-1125, use the request quote form to request 1-6-1125 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-6-1125.The price and lead time for 1-6-1125 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-6-1125.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

