1-557502-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-557502-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-557502-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-557502-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | FACEPLATE SNGL GANG 4PORT IVORY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 2.752" (69.90mm) |
|---|---|
| Type: | Faceplate |
| Style: | Single Gang |
| Series: | SL 110Connect |
| Port Direction: | Straight |
| Other Names: | 1-557502-1-ND A112394 |
| Number of Ports: | 4, Offset |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Length: | 4.500" (114.30mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | 110 Connect, SL Series, MT-RJ Series |
| Features: | Label Cover/Holder with Labels, Mounting Hardware |
| Detailed Description: | 4, Offset Port Faceplate Electric Ivory Single Gang |
| Depth: | 0.197" (5.00mm) |
| Color: | Electric Ivory |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-557502-1, use the request quote form to request 1-557502-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-557502-1.The price and lead time for 1-557502-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-557502-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

