1-5177983-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5177983-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5177983-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-5177983-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN RCPT 200POS .8MM FH 5H 8AU |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $14.85 | $13.504 | $13.166 | $12.154 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $11.478 | $10.466 | $9.79 | $8.98 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | Free Height (FH) |
|---|---|
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Packaging: | Tube |
| Other Names: | 151779830 A99187 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 6mm, 7mm, 8mm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.148" (3.75mm) |
| Features: | Board Guide |
| Detailed Description: | 200 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-5177983-0, use the request quote form to request 1-5177983-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-5177983-0.The price and lead time for 1-5177983-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-5177983-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

