1-5-CN3190
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5-CN3190 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5-CN3190 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-5-CN3190 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE POLYESTER 25.4MMX4.6M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $41.46 | $37.425 | $35.856 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $33.615 | $32.495 | $30.702 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.004" (0.11mm) |
| Shape: | Tape |
| Series: | CN-3190 |
| Other Names: | 1-5-CN2816 15CN3190 3M11512 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Nickel-Copper (NI/CU) Fabric |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 15.000' (4.60m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-5-CN3190, use the request quote form to request 1-5-CN3190 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-5-CN3190.The price and lead time for 1-5-CN3190 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-5-CN3190.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

