1-5-484
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5-484 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-5-484 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-5-484 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M (TC) |
| Description | TAPE ELECTROPLATING/ANODIZING 1" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $15.05 | $13.68 | $12.996 | $12.312 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $11.628 | $10.944 | $10.26 | $9.576 | ||
Specifications
Data sheet
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm) |
|---|---|
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thermal Resistivity: | Vinyl |
| Tape Width - Max: | 0.0057" (5.7 mils, 0.145mm) |
| Tape Type: | 170°F (77°C) |
| Tape Included: | Electroplating |
| Shielding: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series: | 484 |
| Screw Size: | Rubber |
| RoHS Status: | Roll |
| Other Names: | 15484 3M10072 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Thickness: | 1.00" (25.40mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 1-5-484 |
| Description: | TAPE ELECTROPLATING/ANODIZING 1" |
| Color: | Tan |
| Cable Type: | Masking, Protection, Sealing |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-5-484, use the request quote form to request 1-5-484 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-5-484.The price and lead time for 1-5-484 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-5-484.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

