1-2111332-3
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-2111332-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-2111332-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-2111332-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | ADAPTER,FP,OVERSIZE,A.WHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $12.54 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 5.750" (146.05mm) |
|---|---|
| Type: | Faceplate |
| Style: | - |
| Series: | - |
| Port Direction: | Straight |
| Number of Ports: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Polycarbonate (PC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length: | 6.000" (152.40mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 1 Port Faceplate Alpine White |
| Depth: | 0.150" (3.81mm) |
| Color: | Alpine White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-2111332-3, use the request quote form to request 1-2111332-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-2111332-3.The price and lead time for 1-2111332-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-2111332-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

