1-1991136-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1991136-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1991136-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1991136-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | GROMMET STRIP SIZE 2 NATURAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.843 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Panel Thickness: | 0.031" ~ 0.039" (0.79mm ~ 1.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | Edging - 82' L (25.00m) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Polyethylene (PE) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | Edges, Irregular Holes |
| Features: | - |
| Diameter - Inside: | - |
| Detailed Description: | Edging - 82' L (25.00m) Grommet - Edging, Solid Natural |
| Color: | Natural |
| Bushing, Grommet Type: | Grommet - Edging, Solid |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1991136-0, use the request quote form to request 1-1991136-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1991136-0.The price and lead time for 1-1991136-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1991136-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

