1-1825190-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1825190-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1825190-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1825190-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SWITCH SHUNT DIP PROGRAMMABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 17 pcs | 34 pcs | 51 pcs | 102 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.46 | $1.376 | $1.321 | $1.236 | $1.208 | |
| 255 pcs | 510 pcs | 1003 pcs | 5015 pcs | ||
| $1.068 | $1.011 | $0.899 | $0.787 | ||
Specifications
Data sheet
| Washable: | Yes |
|---|---|
| Voltage Rating: | - |
| Termination Style: | PC Pin |
| Series: | 7600 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm), Full |
| Packaging: | Tube |
| Other Names: | 118251900 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions: | 12 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 1.200" (30.48mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.079" (2.00mm) |
| Features: | - |
| Electrical Life: | - |
| Detailed Description: | Dip Switch Programmable 12 Position Through Hole Breakable (Shunt) Actuator |
| Current Rating: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Tin |
| Circuit: | Programmable |
| Body Material: | Thermoplastic |
| Actuator Type: | Breakable (Shunt) |
| Actuator Level: | Flush, Recessed |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1825190-0, use the request quote form to request 1-1825190-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1825190-0.The price and lead time for 1-1825190-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1825190-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

