1-1658051-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1658051-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1658051-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1658051-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN ARRAY MALE 28POS SMD GOLD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 40 pcs | 80 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.09 | $10.993 | $10.719 | $9.894 | ||
| 120 pcs | 280 pcs | 520 pcs | 1000 pcs | ||
| $9.344 | $8.52 | $7.97 | $7.31 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | MICTOR SB |
|---|---|
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | A120263 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 28 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mated Stacking Heights: | 30mm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 1.151" (29.24mm) |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Detailed Description: | 28 Position Connector Differential Pair Array, Male Surface Mount Gold |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1658051-1, use the request quote form to request 1-1658051-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1658051-1.The price and lead time for 1-1658051-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1658051-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

