1-1623753-0
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1623753-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1623753-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1623753-0 |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 4.22 OHM 14W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 200 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.116 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | 0/ +60ppm/°C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia x 2.106" L (8.00mm x 53.50mm) |
| Series: | ER, CGS |
| Resistance: | 4.22 Ohms |
| Power (Watts): | 14W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 4.22 Ohms ±1% 14W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Composition: | Wirewound |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1623753-0, use the request quote form to request 1-1623753-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1623753-0.The price and lead time for 1-1623753-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1623753-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

