1-1437569-7
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1437569-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1437569-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1437569-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SWITCH KEYLOCK 3POS DPDT 5A 250V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 30 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $216.233 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 24V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Switch Function: | On-On-On |
| Series: | Command |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 7.95mm Dia |
| Other Names: | 164J3D22 164J3D22-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 50°C |
| Number of Positions: | 3 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mechanical Life: | 100,000 Cycles |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Key Removable Positions: | Right |
| Features: | - |
| Electrical Life: | 100,000 Cycles |
| Detailed Description: | Keylock Switch 3 Position DPDT 5A (AC/DC) 250VAC 24VDC Panel Mount |
| Depth Behind Flange: | 42.49mm |
| Current Rating: | 5A (AC/DC) |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Contact Finish: | Gold |
| Circuit: | DPDT |
| Angle of Throw: | 90° |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1437569-7, use the request quote form to request 1-1437569-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1437569-7.The price and lead time for 1-1437569-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1437569-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


