1-1393546-3
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1393546-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1393546-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1393546-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SWITCH DIP SPST PCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 450 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.626 | |||||
Specifications
Data sheet
| Washable: | No |
|---|---|
| Voltage Rating: | - |
| Termination Style: | PC Pin |
| Series: | DIP-FIX |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm), Full |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 450-1934 C42315A1347A124 C42315A1347A124-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 24 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Mechanical Life: | - |
| Length: | 2.400" (60.96mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.319" (8.10mm) |
| Features: | - |
| Electrical Life: | - |
| Detailed Description: | Dip Switch SPST 24 Position Through Hole |
| Current Rating: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Circuit: | SPST |
| Body Material: | - |
| Actuator Type: | - |
| Actuator Level: | Raised |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1393546-3, use the request quote form to request 1-1393546-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1393546-3.The price and lead time for 1-1393546-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1393546-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

