1-1337452-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1337452-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1337452-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1337452-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.26 | $4.087 | $3.747 | $3.576 | $3.406 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.98 | $2.895 | $2.469 | $2.299 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | Greenpar |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1-1337452-0-ND A101971 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.2dB |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | 3 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Silver, White |
| Frequency - Max: | 4GHz |
| Features: | Isolated |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Dielectric Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Detailed Description: | BNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount Solder Cup |
| Contact Termination: | Solder Cup |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Connector Style: | BNC |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Brass |
| Cable Group: | - |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1337452-0, use the request quote form to request 1-1337452-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1337452-0.The price and lead time for 1-1337452-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1337452-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

