1-1103414-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1103414-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-1103414-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-1103414-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | INSERT MALE 10POS+1GND SCREW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $25.16 | $22.712 | $21.76 | $20.40 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $19.72 | $18.632 | $18.088 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 250V |
|---|---|
| Termination Style: | Screw |
| Size: | 2 |
| Series: | HA.10, HTS |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1-1103414-1-ND 111034141 A106810 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 10+Ground |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 45 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Gender: | Male |
| Detailed Description: | Male Insert Beige 10+Ground Position Screw |
| Current Rating: | 16A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | Silver |
| Connector Type: | Insert |
| Color: | Beige |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-1103414-1, use the request quote form to request 1-1103414-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-1103414-1.The price and lead time for 1-1103414-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-1103414-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

