0ZRM0125FF1A
Bel
0ZRM0125FF1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZRM0125FF1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0ZRM0125FF1A
Manufacturer Bel
Description PTC RESET FUSE 120V 1.25A RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 813 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:120V
Type:Polymeric
Time to Trip:20s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.551" L x 0.161" W (14.00mm x 4.10mm)
Series:0ZRM
Resistance - Post Trip (R1) (Max):330 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):110 mOhms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:0ZRM0125FF
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.201" (5.10mm)
Height - Seated (Max):0.854" (21.70mm)
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 120V 1.25A Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):2.5A
Current - Max:12.5A
Current - Hold (Ih) (Max):1.25A