0ZRE0125FF1A
Bel
0ZRE0125FF1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZRE0125FF1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0ZRE0125FF1A
Manufacturer Bel
Description PTC RESET FUSE 240V 1.25A RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:240V
Type:Polymeric
Time to Trip:23s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.835" Dia x 0.209" T (21.20mm x 5.30mm)
Series:0ZRE
Resistance - Post Trip (R1) (Max):440 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):170 mOhms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:507-2078
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.402" (10.20mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.079" (27.40mm)
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 240V 1.25A Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):2.5A
Current - Max:12.5A
Current - Hold (Ih) (Max):1.25A