0TLS035.TXLB
Buy 0TLS035.TXLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0TLS035.TXLB
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 35A 170VDC CYLINDR
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:170V
Size / Dimension:0.563" Dia x 1.580" L (14.30mm x 40.13mm)
Series:POWR-GARD® TLS
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:TLS 35A-LB
TLS035.TXLB
TLS035LB
TLS35LB
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:35A