0RQB-D0W12LG
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0RQB-D0W12LG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0RQB-D0W12LG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0RQB-D0W12LG |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | DC DC CONVERTER 12V 200W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.58 | $50.188 | $49.792 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $48.211 | $45.84 | $42.679 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV |
| Voltage - Input (Min): | 50V |
| Voltage - Input (Max): | 136V |
| Type: | Isolated Module |
| Supplier Device Package: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.45" L x 1.45" W x 0.59" H (62.2mm x 36.8mm x 15.0mm) |
| Series: | 0RQB-D0W12L |
| Power (Watts): | 200W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Other Names: | 507-2166 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 95°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | 93% |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 16.7A 50V - 136V Input |
| Current - Output (Max): | 16.7A |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0RQB-D0W12LG, use the request quote form to request 0RQB-D0W12LG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0RQB-D0W12LG.The price and lead time for 0RQB-D0W12LG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0RQB-D0W12LG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

