0RLS030.T
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0RLS030.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0RLS030.T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)
Series:POWR-GARD® RLS
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Other Names:0RLS030T
RLS030.T
RLS030T
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:30A