0MEG080.XPA
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0MEG080.XPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0MEG080.XPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0MEG080.XPA |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTOMOTIVE 80A 32VAC/VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.29 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 32V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Size / Dimension: | 1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm) |
| Series: | MEGA® |
| Response Time: | Slow |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Auto Link |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Current Rating: | 80A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0MEG080.XPA, use the request quote form to request 0MEG080.XPA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0MEG080.XPA.The price and lead time for 0MEG080.XPA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0MEG080.XPA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

