0LGR01.5V
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0LGR01.5V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0LGR01.5V
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 1.5A 300VAC IN LINE
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:300V
Size / Dimension:0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Series:POWR-GARD® LGR
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:In-Line
Other Names:LGR01.5
LGR01.5V
LGR1.5
Operating Temperature:-
Mounting Type:Wire Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:1.5A