0LD14401Z
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0LD14401Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0LD14401Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0LD14401Z |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | PWR DISTRIB BLK 1POS 115A SLOT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 600V |
|---|---|
| Type: | Power Splicer Terminal Block |
| Series: | POWR-BLOKS® LD |
| Number of Poles: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Load Side Wire/Stud Size: | 10 - #18CU/AL |
| Load Side Connections Per Pole: | 4 |
| Load Side Connection Type: | Screw Connection |
| Line Side Wire/Stud Size: | 2 - #14CU/AL |
| Line Side Connections Per Pole: | 1 |
| Line Side Connection Type: | Screw Connection |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Pole Power Splicer Terminal Block 115A 600V |
| Current Rating: | 115A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0LD14401Z, use the request quote form to request 0LD14401Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0LD14401Z.The price and lead time for 0LD14401Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0LD14401Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

