0JTD015.T
Hamlin / Littelfuse
0JTD015.T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0JTD015.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0JTD015.T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC/300VDC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 4 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.811" Dia x 2.252" L (20.60mm x 57.20mm)
Series:POWR-GARD®, POWR-PRO® JTD
Response Time:Slow
Packaging:Bulk
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:15A