0FNY0002ZXJ-F30
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0FNY0002ZXJ-F30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0FNY0002ZXJ-F30
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE HOLDER CART 32V 30A IN LINE
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage:32V
Termination Style:Wire Leads
Series:FNY
Other Names:FNY0002ZXJ-F30
Orientation:-
Number of Circuits:1
Mounting Type:Free Hanging In Line
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuseholder Type:Holder
Fuse Type:Cartridge
Fuse Size:1/4" Dia x 1-7/16" L (6.35mm x 36.5mm)
For Use With/Related Products:AGY, SFE-30
Detailed Description:Fuse Holder 30A 32V 1 Circuit Cartridge Free Hanging In Line
Current Rating:30A