0FLQ.187T
Hamlin / Littelfuse
0FLQ.187T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0FLQ.187T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0FLQ.187T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 187MA 500VAC/300VDC
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:500V
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Series:POWR-GARD® FLQ
Response Time:Slow
Packaging:Bulk
Package / Case:5AG, 10mm x 38.1mm
Other Names:FLQ 3/16A
FLQ.187
FLQ.187T
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:187mA