0AGW020.VP
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGW020.VP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGW020.VP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0AGW020.VP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUS AGW 7AG 32V 5PK CARD 20A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.926 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 32V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 0.875" L (6.35mm x 22.22mm) |
| Series: | AGW |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 7AG, 1/4" x 7/8" |
| Other Names: | 0AGW020VP AGW020.VP AGW020VP |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| Current Rating: | 20A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0AGW020.VP, use the request quote form to request 0AGW020.VP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0AGW020.VP.The price and lead time for 0AGW020.VP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0AGW020.VP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

