0AGC020.VXPK
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGC020.VXPK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGC020.VXPK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0AGC020.VXPK |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 20A 32VAC/VDC 5PK BOX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 32V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Series: | AGC |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Other Names: | 0AGC020VXPK AGC020.VXPK AGC020VXPK |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| Current Rating: | 20A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0AGC020.VXPK, use the request quote form to request 0AGC020.VXPK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0AGC020.VXPK.The price and lead time for 0AGC020.VXPK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0AGC020.VXPK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
