0ADAC0200-BE
Bel
0ADAC0200-BE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ADAC0200-BE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0ADAC0200-BE
Manufacturer Bel
Description FUSE CERM 0.2A 600VAC/VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 800 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
Series:0ADAC
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Other Names:507-2196
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:0.003
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
DC Cold Resistance:3.9 Ohms
Current Rating:200mA