0987861011
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0987861011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0987861011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0987861011 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | MOX RCPT HSG 0.635 CEM BLK 6CKT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.54 | $0.505 | $0.454 | $0.404 | $0.387 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $0.353 | $0.336 | $0.278 | $0.252 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | MOX 98786 |
|---|---|
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 0987-86-1011 098786-1011 0987861011-ND 49901221 98786-1011 987861011 WM13343 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 6 |
| Note: | Contacts Not Included |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Detailed Description: | 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type: | Female Socket |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Receptacle |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0987861011, use the request quote form to request 0987861011 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0987861011.The price and lead time for 0987861011 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0987861011.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

