098750 100
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 098750 100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 098750 100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 098750 100 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | COUNTER LCD 6 CHAR 9-64V T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 9 ~ 64VDC |
| Type: | Time Counter (Hour Meter) |
| Time Format: | 99999.9hrs |
| Termination Style: | PC Pin |
| Series: | 98000 |
| Reset: | Non-Resettable |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 480-2064 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Operating Mode: | Up |
| Number Of Characters Per Row: | 6 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Voltage |
| Ingress Protection: | IP00 |
| Display Type: | LCD - Black Characters |
| Display Characters - Height: | 0.240" (6.00mm) |
| Count Rate: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 098750 100, use the request quote form to request 098750 100 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 098750 100.The price and lead time for 098750 100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 098750 100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

