0982680467
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0982680467 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0982680467 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0982680467 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE FFC 38POS 1.25MM 8" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.653 | |||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
|---|---|
| Series: | Premo-Flex 98268 |
| Pitch: | 0.049" (1.25mm) |
| Other Names: | 0982-68-0467 098268-0467 982-68-0467 98268-0467 982680467 |
| Number of Conductors: | 38 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length - Exposed Ends: | 0.157" (4.00mm) |
| Length: | 8.000" (203.20mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 38 Position FFC, FPC Cable 0.049" (1.25mm) 8.000" (203.20mm) |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0982680467, use the request quote form to request 0982680467 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0982680467.The price and lead time for 0982680467 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0982680467.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

