0982660430
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0982660430 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0982660430 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0982660430 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE FFC 40POS 0.50MM 3" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.68 | $3.537 | $3.242 | $3.095 | $2.948 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.579 | $2.505 | $2.137 | $1.99 | ||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides |
|---|---|
| Series: | Premo-Flex 98266 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Other Names: | 098266-0430 0982660430-ND 98266-0430 982660430 WM13341 |
| Number of Conductors: | 40 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length - Exposed Ends: | 0.157" (4.00mm) |
| Length: | 3.000" (76.20mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm) |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0982660430, use the request quote form to request 0982660430 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0982660430.The price and lead time for 0982660430 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0982660430.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

