Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0982660157 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0982660157
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CABLE FFC 14POS 0.50MM 10"
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Termination Style:Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Series:Premo-Flex 98266
Pitch:0.020" (0.50mm)
Other Names:098266-0157
Number of Conductors:14
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)
Length:10.0" (254.0mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:14 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)