095-820-109-25Z
Amphenol Connex (Amphenol RF)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 095-820-109-25Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 095-820-109-25Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 095-820-109-25Z |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | CABLE FAKRA-RA AMC PLUG 250MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $21.16 | $19.105 | $18.304 | $17.16 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $16.588 | $15.673 | $15.215 | |||
Specifications
Data sheet
| Style: | AMC to Fakra SMB |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | ARF3133 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 9.843" (250.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial AMC to Fakra SMB Male to Male 1.37mm OD Coaxial Cable 9.843" (250.00mm) |
| Color: | Black |
| Cable Type: | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| 2nd Connector: | Fakra SMB Male Plug |
| 1st Connector: | AMC Male Plug, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 095-820-109-25Z, use the request quote form to request 095-820-109-25Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 095-820-109-25Z.The price and lead time for 095-820-109-25Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 095-820-109-25Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

