09454001560
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09454001560 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09454001560 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09454001560 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | CONN MOD PLUG 8P8C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $28.06 | $25.334 | $24.272 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $22.755 | $21.997 | $20.783 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22-27 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 30V |
| Termination: | IDC |
| Shielding: | - |
| Shield Material: | - |
| Series: | Han® |
| Ratings: | Cat6 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 09 45 400 1560 1195-3541 |
| Number of Positions/Contacts: | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | 2.256" (57.30mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Housing Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Features: | Latch Lock |
| Detailed Description: | Plug Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Position Cat6 IDC |
| Current Rating: | 1A |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | - |
| Connector Type: | Plug |
| Color: | Yellow |
| Cable Type: | Round Cable, Stranded Wires |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09454001560, use the request quote form to request 09454001560 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09454001560.The price and lead time for 09454001560 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09454001560.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


