0945069000
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0945069000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0945069000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0945069000 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN RCPT HSG 0.25 1POS WHITE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.11 | $0.10 | $0.074 | $0.064 | $0.062 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $0.053 | $0.051 | $0.045 | $0.04 | ||
Specifications
Data sheet
| Terminal Type: | Quick Connect, Disconnect |
|---|---|
| Terminal Size: | 0.250" (6.35mm) |
| Style: | Housing |
| Stacking Direction: | - |
| Series: | Safelock |
| Other Names: | 0945-06-9000 094506-9000 0945069000-ND 945-06-9000 94506-9000 945069000 WM20628 |
| Number of Positions: | 1 |
| Note: | Contacts Not Included |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Female, Receptacle |
| For Use With/Related Products: | 0.250" (6.35mm) Quick Connects |
| Detailed Description: | 1 Position Housing Connector Female, Receptacle White 0.250" (6.35mm) |
| Color: | White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0945069000, use the request quote form to request 0945069000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0945069000.The price and lead time for 0945069000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0945069000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



