0936014072
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0936014072 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0936014072 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0936014072 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | SURFACE MOUNTING HOUSING WITH 2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $34.41 | $31.062 | $29.76 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $27.90 | $26.97 | $25.482 | |||
Specifications
Data sheet
| Thread Size: | M32 |
|---|---|
| Style: | Side Entry |
| Size / Dimension: | 4.173" L x 2.244" W x 3.228" H (106.00mm x 57.00mm x 82.00mm) |
| Size: | 32A |
| Series: | GWconnect |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 093601-4072 7832.4602.0 93601-4072 936014072 WM12194 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lock Location: | Locking Clip (2) on Base Bottom |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material: | Aluminum Alloy, Die Cast |
| Housing Finish: | Powder Coated |
| Housing Color: | - |
| Features: | - |
| Connector Type: | Base - Box Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0936014072, use the request quote form to request 0936014072 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0936014072.The price and lead time for 0936014072 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0936014072.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

