0936010293
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0936010293 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0936010293 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0936010293 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 24P+PE MALE INSERT 16A 500V/UL60 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.80 | $15.60 | $14.00 | $13.60 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $12.00 | $11.20 | $10.96 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Termination Style: | Tension Clamp |
| Size: | 24B |
| Series: | GWconnect S-ES |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 093601-0293 7324.5955.0 93601-0293 936010293 WM12075 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 24+Ground |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 29 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Gender: | Male |
| Detailed Description: | Male Insert Gray 24+Ground Position Tension Clamp |
| Current Rating: | 16A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Silver |
| Connector Type: | Insert |
| Color: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0936010293, use the request quote form to request 0936010293 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0936010293.The price and lead time for 0936010293 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0936010293.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

