09360082732
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09360082732 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09360082732 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09360082732 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | INSERT FEMALE 8POS PUSH IN LOCK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.32 | $15.152 | $13.598 | $13.209 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $11.655 | $10.878 | $10.645 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 50V |
|---|---|
| Termination Style: | Push In with Lock |
| Size: | 3A |
| Series: | Han® 8D |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1195-2102 9360082732 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Gender: | Female |
| Detailed Description: | Female Insert Gray 8 Position Push In with Lock |
| Current Rating: | 10A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Silver |
| Connector Type: | Insert |
| Color: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09360082732, use the request quote form to request 09360082732 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09360082732.The price and lead time for 09360082732 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09360082732.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


