09338102602
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09338102602 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09338102602 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09338102602 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | HAN HIGH TEMP 10E CRIMP MALE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 400V |
|---|---|
| Termination Style: | Crimp |
| Size: | 10B |
| Series: | Han® E |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Number of Positions: | 10+Ground |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Gender: | Male |
| Detailed Description: | Male Insert without Contacts 10+Ground Position Crimp |
| Current Rating: | 16A |
| Contact Type: | Han® E |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09338102602, use the request quote form to request 09338102602 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09338102602.The price and lead time for 09338102602 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09338102602.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

