09330064729
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09330064729 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09330064729 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09330064729 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | INSERT FEMALE 6P+1GND TERM BLOCK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $42.81 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 600V |
|---|---|
| Termination Style: | Terminal Block, Straight - Push In |
| Size: | - |
| Series: | Han ES® AV |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1195-2052 9330064729 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 6+Ground |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Gender: | Female |
| Detailed Description: | Female Insert Gray 6+Ground Position Terminal Block, Straight - Push In |
| Current Rating: | 12A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Silver |
| Connector Type: | Insert |
| Color: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09330064729, use the request quote form to request 09330064729 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09330064729.The price and lead time for 09330064729 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09330064729.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


