0923181007
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0923181007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0923181007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0923181007 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 10CKT PICOFLEX 70MM LONG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2208 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.52 | |||||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | Picoflex |
| Pitch - Connector: | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch - Cable: | 0.050" (1.27mm) |
| Other Names: | 0923-18-1007 923-18-1007 92318-1007 923181007 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 10 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | 0.230' (70.00mm, 2.76") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.230' (70.00mm, 2.76") |
| Contact Finish Thickness: | 80.0µin (2.03µm) |
| Contact Finish: | Tin |
| Connector Type: | Socket to Socket, Reversed |
| Color: | Gray, Ribbon |
| Cable Termination: | IDC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0923181007, use the request quote form to request 0923181007 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0923181007.The price and lead time for 0923181007 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0923181007.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

