0923162618
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0923162618 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0923162618 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0923162618 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 26CCT PICOFLEX HARNESS 180MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2520 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.902 | |||||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | Picoflex |
| Pitch - Connector: | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch - Cable: | 0.050" (1.27mm) |
| Other Names: | 092316-2618 92316-2618 923162618 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 26 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Length: | 0.590' (180.00mm, 7.08") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.590' (180.00mm, 7.08") |
| Contact Finish Thickness: | 80.0µin (2.03µm) |
| Contact Finish: | Tin |
| Connector Type: | Socket to Socket |
| Color: | Gray, Ribbon |
| Cable Termination: | IDC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0923162618, use the request quote form to request 0923162618 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0923162618.The price and lead time for 0923162618 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0923162618.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

