09225KA-12M-AA-00
NMB Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09225KA-12M-AA-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 09225KA-12M-AA-00
Manufacturer NMB Technologies Corp.
Description FAN 12VDC 92X25MM 2WR
(In US Dollars)
120 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.209 lb (94.8g)
Voltage Range:6 ~ 13.8VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:-
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:-
RPM:2850 RPM
Power (Watts):2.64W
Other Names:3610KL-04W-B40-B00
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:37.5 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lifetime @ Temp.:100000 Hrs @ 25°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.220A