09185146323
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09185146323 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09185146323 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09185146323 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | CONN HEADER 14POS T/H R/A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.16 | $1.96 | $1.84 | $1.76 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $1.68 | $1.52 | $1.40 | $1.20 | ||
Specifications
Data sheet
| Termination: | Solder |
|---|---|
| Stacking Direction: | Male Pin |
| Shrouding: | 0.100" (2.54mm) |
| Series: | SEK |
| Row Spacing - Mating: | Shrouded |
| RoHS Status: | Bulk |
| Other Names: | 1195-1684 9185146323 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 14 |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Insulation: | All |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 09185146323 |
| Features: | - |
| Expanded Description: | 14 Positions Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle |
| Description: | CONN HEADER 14POS T/H R/A |
| Current - Max/Contact: | Latch Holder |
| Contact Length - Post: | 0.242" (6.15mm) |
| Contact Length - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish Thickness - Mating: | - |
| Contact Finish - Post: | - |
| Connector Type: | Header |
| Actual Diameter: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09185146323, use the request quote form to request 09185146323 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09185146323.The price and lead time for 09185146323 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09185146323.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

