0913760
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0913760 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0913760 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0913760 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | FUSE AUTOMOTIVE 30A 24VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.87 | $1.819 | $1.70 | $1.564 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.445 | $1.377 | $1.292 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | 24V |
|---|---|
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 0913760-ND 277-12683 913760 SI FORM C 30 A DIN 72581 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Current Rating: | 30A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0913760, use the request quote form to request 0913760 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0913760.The price and lead time for 0913760 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0913760.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
