09120012774
HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09120012774 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09120012774 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09120012774 |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Description | INSERT FIREWIRE MALE 6POS CRIMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $51.84 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 50V |
|---|---|
| Termination Style: | Crimp |
| Size: | 3A |
| Series: | Han-Brid® |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions: | 6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Gender: | Male |
| Detailed Description: | Male Insert with Firewire 6 Position Crimp |
| Current Rating: | 1A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Connector Type: | Insert with Firewire |
| Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09120012774, use the request quote form to request 09120012774 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09120012774.The price and lead time for 09120012774 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09120012774.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

