0912-7
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0912-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0912-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0912-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TRANS RF BIPO 50W 1A 55CX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $135.714 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | 55CX |
| Series: | - |
| Power - Max: | 50W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 55CX |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 8.5dB |
| Frequency - Transition: | 960MHz ~ 1.215GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 60V 1A 960MHz ~ 1.215GHz 50W Chassis Mount 55CX |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10 @ 100mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0912-7, use the request quote form to request 0912-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0912-7.The price and lead time for 0912-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0912-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




