0900BL18B100E
Johanson Technology
0900BL18B100E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0900BL18B100E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0900BL18B100E
Manufacturer Johanson
Description JOHANSON TECHNOLOGY 0900BL18B100E Baluns Transformer, SMD, 800 MHz, 1 GHz, 50ohm, 100ohm, 1 dB, 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43361 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Series:0900
Return Loss (Min):9.5dB
Phase Difference:180° ±10°
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:712-1023-1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Insertion Loss (Max):1.0dB
Impedance - Unbalanced/Balanced:50 / 100 Ohm
Frequency Range:800MHz ~ 1GHz
Detailed Description:RF Balun 800MHz ~ 1GHz 50 / 100 Ohm 1206 (3216 Metric)